Ką rinktis kūno sviestą ar kūno kremą?

Ką rinktis kūno sviestą ar kūno kremą?

Daugelyje parduotuvių siūlo rinktis ir kūno kremą, ir kūno sviestą, tačiau kaip žinoti kas mums tinka labiau?  

Daugelyje parduotuvių siūlo rinktis ir kūno kremą, ir kūno sviestą, tačiau kaip žinoti kas mums tinka labiau? Ko mūsų odai reikia labiau? Kada rinktis tą ar aną? Tikimės jog mūsų surinkta ir apibendrinta informacija, padės Jums apsispręsti ir pasirinkti teisingai.
Taigi, bet kuriuo atveju mūsų odai norint, kad ji ne tik atrodytų, bet ir būtų sveika, reikalingas nuolatinis drėgmės palaikymas. Drėkinančių savybių turi ir kremai, ir kūno sviestai. Šiuo atveju reikia žinoti savo odos tipą, ir atidžiai išnagrinėti kokie ingredientai nurodyti sudėtyje. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kad kūno sviestas nebūtinai savo sudėtyje turi turėti „sviesto“ ar panašių ingredientų, tiesiog jo konsistencija primena sviestą, todėl gamintojai jį taip pavadino. Kūno sviestas nuo kūno kremo/losjono skiriasi savo konsistencija. Sviestas yra daug sunkesnis ir pasižymi labiau minkštinančiomis, maitinančiomis savybėmis, dažniausiai jis būna ir prabangesnis, nes į jo sudėtį įeina įvairūs naturalūs aliejai kaip pvz:. Jojobos, kokosų, kanapių ir pan. Jie padengia odą apsaugine plėvele taip ilgiau išlaikydami drėgmės pojūtį ir saugodami odą nuo žalingo aplinkos poveikio. Kūno sviestus geriausia naudoti žiemos metu, kai odai reikia ypatingo drėkinimo dėl šildymo sistemų ar šalčio. Tačiau jei jūs naudosite sviestą, nors jis jūsų odos tipui nėra tinkamas, tada jūsų kūno oda gali pradėti riebaluotis, ir nuo aliejų gausos pradėti kimštis poros, todėl reikia labai atidžiai skaityti sudėtis ir rinktis kuo natūralesnius. Patartina vengti kai kurių ingredientų, randamų tiek kūno kremuose, tiek kūno sviestuose tokių kaip: lanolinas (avių vilnų aliejus) ir mineralinių bei kokosų aliejų, silikonas arba dimetikonas ( silikoninis aliejus) nes jie gali užkimšti poras, sukelti niežulį ar kitokių nemalonių pojūčių.
Kūno kremai/losjonai yra daug lengvesnės konsistencijos, jie dažniausiai tinka visų tipų odai, tad jei nežinote kokio tipo Jūsų oda, tada rinkitės kūno kremą ar pienelį ir tikrai nesuklysite. Viena geresnių kūno kremų savybių yra ta, kad jis drėkina odą, jei kūno sviestai dažniausiai būna praturtinti įvairiais aliejais, tai kūno losjonai pasižymi drėkinamaisiais ingredientais ir jei odai tereikia tik drėkinimo ir nesinori jos apkrauti sunkiu kūno sviestu, tada rekomenduojama naudoti kūno kremą, kaip pagrindinį odos drėkintoją. Ir kūno kremą, ir kūno sviestą rekomenduojama naudoti kaskart po dušo, dar ant šiek tiek drėgnos odos, nes dauguma drėkinamųjų priemonių yra efektyviausi būtent tada. Vasaros metu patartina rinktis kūno kremus kurie yra bent su minimalia UV apsauga, taip ir drėkinsite ir apsaugosite odą nuo žalingų saulės spindulių poveikio, vakare geriau naudokite kremą be UV apsaugos, nes jis turės didesnį drėkinąmąjį efektą, o ir saulė vakare jau nekelia pavojaus.