Ar žinome kaip tesingai plauti plaukus?

Ar žinome kaip tesingai plauti plaukus?

Atrodo toks elementarus dalykas, kaip galvos trinkimas yra savaime aiškus ir suprantamas, bet ar tikrai viską žinome ir darome teisingai, kad mūsų plaukai būtų sveiki ir žvilgantys? 

 Štai Jums keletas patarimų/rekomendacijų:

  • Pasirinkite tinkamą vandens temperatūrą. Patartina vengti labai karšto vandens, šaltas vanduo uždaro plauko kutikulę, todėl ilgiau išlaikoma drėgmė ir plaukai tampa žvilgantys ir įgauną sveiką išvaizdą. Riebiems plaukams rekomenduojama rinktis drungną vandenį.
  • Naudoti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Pasirinkite plaukų šampūna pagal savo plaukų tipą, nenaudokite šampūno bendro visai šeimai, juk Jūsų kiekvieno plaukai skirtingi tad ir jų poreikiai skiriasi. Sausi plaukai reikalauja švelnių, drėkinančių priemonių. Plaukams, kurie linkę greitai susiriebaluoti, rekomenduojama naudoti priemones, reguliuojančias riebalų išsiskyrimą pvz: Jungle Fever plaukų šampūnas riebiems plaukams, Arual plaukų priežiūros linija riebiems plaukams. Dažytiems plaukams palaikyti ryškią spalvą ir žvilgesį, padės giliai valantys plaukų šampūnai.
  • Teisingai pasirinkite plaukų šampūno kiekį. Realiai plaukų šampūno reikia labai nedaug, pirmam plovimui užtenka išspausti monetos dydžio ir ant labai gerai sudrėkintų plaukų, masažuojančiais judesiais paskirstyti. Procedūrą kartojama dažniausiai du kartus, bet jei jaučiate poreikį galite trinkti ir trečią kartą.
  • Skalavimas. Plaukus skalauti reikėtų net ilgiau, nei skiriame laiko pačiam plaukų išmuilavimui. Labai svarbu nepalikti šampūno likučių ant plaukų.
  • Drėgmės palaikymas plaukuose. Geriausias pagalbininkas išlaikyti drėgmę plaukuose yra atitinkamas plaukų kondicionierius, o dar geriau, baigus trinkti plaukus, juos perskalauti šaltu vandeniu. Skamba ne kaip, bet patikėkite tai tikrai veiksminga.
  • Kaip dažnai reikėtų plauti plaukus? Pasirodo trinkdami galvą kasdien, plaukams labiau kenkiame, negu padedame. Sausus plaukus galima plauti ir kartą per savaitę, o besiriebaluojančius jau šiek tiek dažniau. Įtakos galvos plovimo dažniui turi ir sezoniškumas pvz:. vasaros metus, kada dažniau suprakaituojame taip pat gali tekti trinkti dažniau ir atvirkščiai žiemos metu ( tada labai puikus laikas pratinti plaukus prie ilgesnių plovimo tarpų). Dar labai įdomus pastebėjimas/rekomendacija intensyviai sportuojantiems, prieš treniruotę naudokite sausą plaukų šampūną, taip treniruotės metu, Jūsų plaukai nesusiriebaluos.

Tikiuosi įžvalgos ir patarimai buvo naudingi. Linkime sveikų ir gražių plaukų.